Втягивающее реле стартера

Складно продовжувати перебувати у спокої, коли власний автомобіль не заводиться. Розчарування посилюється від розуміння того, що доведеться нести непередбачені ремонтні витрати. До того ж, складно не піддатися негативним емоціям, коли поломка транспортного засобу не дозволяє вчасно дістатися місця роботи або зустрічі.

Яке б розчарування не спіткало, все одно доводиться налаштовуватися на проведення ремонтних робіт, що забезпечують відновлення працездатності транспортного засобу.

Спочатку необхідно здійснити пошук причин, які спровокували відмову запуску двигуна. Як показує практика, в більшості випадків причиною несправностей стартера виступає поломка втягуючого реле. Якщо проблема полягає саме в цьому, необхідно самоорганізуватися та провести ремонт реле стартера, спираючись на рекомендації досвідчених автомобілістів.

Особливості влаштування втягуючого реле

Перш ніж проводити ремонт реле стартера, корисно розібратися в особливостях його будови, а також усвідомити його функціональне призначення.

Втягуюче реле являє собою капсулу, що складається з:

 1. електричного магніту;
 2. возвратної пружини;
 3. стержня.

Магніт також складається із двох частин:

 • втягуючого сердечника;
 • обмотки, призначенням якої є утримання в певному положенні втягуючого сердечника.

При повороті ключа на обмотки подається електроживлення. В результаті навколо втягуючого сердечника виникає електромагнітне поле, що забезпечує його запуск. Повернути сердечник у вихідне положення вдається за допомогою пружини. Внаслідок поступального руху сердечника забезпечується приєднання його кінця до маховика. Далі маховик змушує рухатися шестерню з бендіксом.

Усі ці поступальні маніпуляції забезпечують запуск двигуна. Як тільки двигун запрацює, подача електроживлення у втягуюче реле припиняється, всі його складові займають вихідне положення за винятком сердечника. Він залишається в тому ж положенні за рахунок утримання його однієї з обмоток.

Причини та ознаки поломок втягуючого реле стартера

Ремонт втягуючого реле стартера проводиться, коли власник транспортного засобу стикається з такими особливостями:

 • при повороті ключа запуск двигуна не здійснюється;
 • двигун заводиться лише після кількох послідовних спроб (не менше двох);
 • двигун відразу запустився, але разом зі звуком працюючого двигуна чути дзижчання (це вказує на те, що стартер продовжує працювати на дуже високих оборотах, хоча за правилами повинен був зупинитися).

Помітивши хоча б одну з цих ознак, рекомендується відразу ж провести ремонт втягуючого реле стартера. Ігнорування цієї рекомендації може призвести до більш серйозних та максимально витратних наслідків..

Причин, з яких потрібно проводити ремонт втягуючого реле, може бути декілька:

 • згоріла або обірвалася обмотка (може статися і так, що з ладу виходять одразу дві обмотки);
 • механічне пошкодження (розтяг, деформація) поворотної пружини;
 • одна з обмоток зазнала короткого замикання;
 • зносилися чи згоріли контактні пластини;
 • зовнішні клеми втягуючого реле покрилися масовою корозією.

Ремонт втягуючого реле стартера здійснювати набагато простіше, коли розумієш, який елемент вийшов з ладу, що послужило такому технічному збою.

Самостійний ремонт реле стартера

Багато автомобілістів настільки люблять власний транспортний засіб, що готові проводити ремонтні роботи особисто, не вдаючись до допомоги фахівців.

Ремонт втягуючого реле починається з безпосереднього розбирання самого пристрою. Спочатку витягають сердечник, після цього за допомогою плоскої викрутки відкручуються два гвинти, що утримують кришку реле. Після цього кришку обережно піднімають та за допомогою паяльника акуратно від’єднують кінці обмотки.

Після зняття кришки рекомендується оглянути силові контакти. Досить часто саме вони є причиною погіршення роботи стартера. Силові контакти можуть підгоряти або надмірно зношуватись.

У першому випадку, якщо контакти підгоріли, необхідно озброїтися шліфувальною шкіркою і ретельно зачистити поверхню. У другому випадку, коли є повний знос контактів, реанімувати їх точно не вийде, тому необхідно замінити їх на нові.

На завершення ремонтних робіт реле збирається та встановлюється на місце. Після збирання перевіряється результативність проведення ремонту. Ключ запалення повертається, автомобіліст спостерігає і прислухається, чи відразу запуститься стартер, чи супроводжуватимуть його роботу сторонні звуки.

Важливо пам’ятати, що транспортні засоби можуть бути оснащені розбірними та нерозбірними реле. Якщо в автомобілі встановлено нерозбірне реле, краще відмовитись від думки його реанімувати. Можна витратити багато часу на пошук відповіді на питання, як відремонтувати втягуючого реле нерозбірного типу. Однак, навіть якщо поломка буде незначною і її вдасться усунути, таке реанімоване реле навряд чи прослужить довго. Саме з цієї причини рекомендується одразу придбати нове реле та встановити його замість пошкодженого.

Ознайомившись із рекомендаціями досвідчених автомобілістів, можна самостійно відремонтувати реле. Величезною перевагою є той факт, що для проведення таких робіт не потрібна наявність спеціального інструментарію, достатньо мати під рукою викрутку, паяльник, каніфоль та олово.

Де можна вигідно зробити ремонт втягуючого реле стартера в Києві?

Якщо маєте сумніви щодо результативності ремонту, виконаного власноруч, або власник транспортного засобу відчуває дефіцит вільного часу, звертайтесь до нас в SkyStarter. Висококваліфіковані фахівці компанії проведуть діагностику, встановлять причину поломки, організують проведення швидкого та результативного ремонту. Співпраця з нами дозволяє підтримувати транспортний засіб у відмінному технічному стані.

Ми приймаємо в ремонт стартери та генератори з усіх районів столиці України:

Правий берег міста Києва: Печерський район, Печерськ, Шевченківський район, Подільський район, Поділ, Оболонський район, Оболонь, Мінська, Виноградар, Куренівка, Автозаводська, Лугова, Вітряні гори, Святошинський район, Борщагівка, Солом’янський район, Голосіївський район.

Лівий берег міста Києва: Дарницький район, Дарниця, Воскресенка, Лісовий, Дніпровський район, Чернігівська, Деснянський район, Троєщина, Позняки, Харківський, Осокорки.

Двері нашої компанії відчинені ✓кожному клієнту

Будьте впевнені – ми обов’язково полагодимо ваше «занедужавше» авто!