Ремонта ротора генератора

Будь-який транспортний засіб потребує електроживлення. Без нього неможливо забезпечити коректну роботу оптики, магнітоли та інших допоміжних девайсів, включаючи автовідеореєстратори та навігатори.

Генератор – один із найважливіших пристроїв, функціональним призначенням якого є забезпечення транспортного засобу електроживленням.

Основні етапи діагностики та ремонту ротора генератора

У разі виходу з ладу генератора або частих збоїв у роботі деякі автомобілісти зможуть самостійно усунути неполадки. Набагато складніше вирішити такі технічні завдання тим, хто не має навіть найменших уявлень про цей пристрій.

З певними труднощами доводиться стикатися також автомобілістам, перед якими постало завдання провести діагностику працездатності саме ротора – одного зі складових генератора. Не завжди за відсутності електроживлення виникає потреба у заміні цього пристрою.

Найчастіше буде достатньо організувати ремонт ротора генератора. Проведення ремонтних робіт передбачає виконання таких дій:

 1. зняття ротора;
 2. проведення діагностики; виявлення причин збою;
 3. усунення виявлених дефектів, заміна зношених деталей.

Ознаки несправності ротора генератора

Проводити ремонт ротора генератора заради цікавості ніхто не стане. Ні в кого не виникає також бажання витрачати час та ще й нести певні ризики, пов’язані з відсутністю необхідних навичок.

До того ж важливо пам’ятати, що для виконання таких технічних маніпуляцій необхідно не тільки опанувати необхідні знання, ознайомитися з секретами, але й мати спеціальні інструменти та знімники.

Ремонт ротора генератора проводиться у разі виникнення технічної необхідності, на що вказують такі ознаки:

 • навіть при незначному зниженні температури повітря новий акумулятор не забезпечує запуск двигуна (така проблема вказує на те, що генератор не здатний видавати номінальну потужність, відповідно, не вдається підтримувати необхідний заряд АКБ);
 • незначне мерехтіння оптики під час роботи автомобіля на середніх чи малих обертах;
 • виникнення шуму різної інтенсивності залежно від кількості оборотів двигуна (у більшості випадків шум вказує на пробій вентилів діодного моста генератора);
 • помітне зниження оборотів двигуна на холостому ходу при додатковому підключенні оптики або пристроїв, що характеризуються незначним навантаженням;
 • зниження яскравості фар.

На поломку генератора також вказують проблеми з електропідсилювачем керма, коли водієві доводиться докладати достатніх зусиль, щоб повернути рульове колесо.

Діагностика ротора полягає у підключенні до клем АКБ вольтметра після запуску двигуна та його подальшої роботи на холостому ході.

Демонтаж ротора генератора

Ремонт ротора генератора передбачає його початкове зняття. Цей процес полягає у виконанні наступних дій:

 • відключення клем від акумулятора;
 • від’єднання проводів, що йдуть до задньої кришки генератора (в окремих випадках може виникати потреба у виконанні додаткових дій, що забезпечують доступ до генератора, зокрема зняття захисту картера);
 • ослаблення приводного ременя з подальшим його зняттям;
 • викручування нижнього та верхнього болтів генератора;
 • зняття самого пристрою.

Ремонт ротора генератора в домашніх умовах, основні проблеми

Розібрати генератор у домашніх умовах проблематично навіть за умови володіння всім комплексом необхідних знань. Іноді автомобілістам доводиться вдаватися до всіляких хитрощів, щоб розібрати весь вузол.

Разборка генератора

Однак не завжди вдається за допомогою технічних хитрощів компенсувати відсутність необхідних інструментів. Зокрема складно провести на якісному рівні ремонт обмотки ротора генератора без інструментарію. Ще складніше без спеціального технічного оснащення замінити ротор, коли явні ознаки вказують на вигоряння ізоляції у проводці.

Важливо враховувати, що навіть маючи в наявності всі необхідні запасні частини, в тому числі і новий ротор, обмежитися тільки його установкою на місце колишнього, не вийде.

Після встановлення нового ротора обов’язково проводиться перевірка правильності виконання таких завдань. З цією метою оцінюється плавність його кочення у підшипниках. Також між ротором і корпусом обов’язково встановлюються компенсаційні шайби, що запобігають перекосу пристрою.

Професійний ремонт ротора генератора

Ремонт ротора генератора власними зусиллями не завжди виявляється доцільним. У багатьох випадках проведення лише одного розбирання генератора може спровокувати вихід пристрою з ладу, внаслідок якого відновити його працездатність не вийде.

Також спроба здійснити ремонт контактних кілець ротора генератора, встановити новий або відновлений після ремонту ротор може призвести до серйозних неполадок.

Забезпечити проведення високоякісного ремонту вдається, якщо відмовитись від зайвої ініціативності та довірити вирішення технічних завдань компанії SkyStarter.

Високопрофесійні фахівці мають у розпорядженні знімач і всі необхідні спеціальні інструменти.

Звертаючись до компанії SkyStarter, не доведеться здійснювати пошук запчастин. Діагностика та всі ремонтні роботи будуть виконані швидко та якісно. Установка ротора генератора з подальшим проведенням ретельної перевірки посадкових гнізд підшипників забезпечить успішне функціонування генератора протягом достатнього періоду часу.

Фахівці компанії проводять не лише ремонтні роботи з відновлення генераторів, встановлення нових пристроїв на транспортний засіб. Компанія також здійснює технічне обслуговування генераторів, очищаючи їх забруднень. Під час проведення профілактичної перевірки оцінюється рівень зносу щіток та щіткотримача, визначається тиск пружин та контактних кілець. Періодична перевірка автомобільного генератора дозволяє своєчасно виявляти дефекти, усувати їх, зводячи до мінімуму фінансові витрати, що спрямовуються на проведення ремонтних робіт.

Ми приймаємо в ремонт стартери та генератори з усіх районів столиці України:

Правий берег міста Києва: Печерський район, Печерськ, Шевченківський район, Подільський район, Поділ, Оболонський район, Оболонь, Мінська, Виноградар, Куренівка, Автозаводська, Лугова, Вітряні гори, Святошинський район, Борщагівка, Солом’янський район, Голосіївський район.

Лівий берег міста Києва: Дарницький район, Дарниця, Воскресенка, Лісовий, Дніпровський район, Чернігівська, Деснянський район, Троєщина, Позняки, Харківський, Осокорки.

Двері нашої компанії відчинені ✓кожному клієнту

Будьте впевнені – ми обов’язково полагодимо ваше «занедужавше» авто!